مقالات

انواع جنس پارچه برای چاپ

انواع جنس پارچه برای چاپ

در عصه چاپ پارچه، یکی از مهم ترین معیار و شاخص های داشتن یک چاپ با کیفیت بالا انتخاب پارچه مناسب میباشد. اینکه بر روی چه محصولی میخواهید چاپ بزنید و چه چاپی قصد دارید بر روی آن انجام دهید انتخاب چاپ پارچه مناسب را به یک فاکتور اصلی تبدیل میکند.
انتخاب پارچه دقیقا مانند این است که شما قصد دارید با گواش نقاشی بکشید و میخواهید برای کار خود کاغذ انتخاب کنید قطعا کاغذ تاثیر مستقیمی بر روی نقاشی شما خواد داشت. در چاپ پارچه نیز دقیقا همین طور است . در این مقاله قصد داریم در مورد پارچه های چاپی توضیح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پارچه های قابل چاپ

اگر شما میخواهید بر روی پارچه چاپ بزنید، برای اینکار روش های مختلف چاپ پارچه وجود دارد که این باعث میشود امکان این به وجود آید که روی طیف وسیعی از اجناس پارچه، قابلیت چاپ وجود داشته باشد. ما برای توضیح بهتر، پارچه های قابل چاپ را به 2 دسته تقسیم بندی میکنیم. پارچه های مصنوعی و پارچه های طبیعی.
پارچه های طبیعی، پارچه هایی هستند که فقط از الیاف طبیعی میباشد و پارچه های مصنوعی نیز پارچه هایی هستند که علاوه بر الیاف طبیعی از  الیاف غیر طبیعی نیز استفاده شده است.

پارچه های قابل چاپ پارچه های مواد دار پارچه های بدون مواد

پارچه های طبیعی:

پارچه های طبیعی زیادی وجود دارند که قابلیت چاپ بر روی آن ها وجود دارد. پارچه های طبیعی از الیافی طبیعی ماننده گیاهی یا حیوانی هستند که  نمونه هایی که میتوان از آن مثال زد عبارتند از :

  • پارچه کتان : (کیف دستی – تیشرت- شلوار و..)
  • پارچه نخی🙁 تیشرت و …)
  • پارچه پنبه ای: تیشرت- کوسن – بالش و …)
  • پارچه موهر: ( شال و روسری و …)
  • پارچه ابریشم: پرچم، روسری و …)

پارچه های گفته شده از پارچه های پر کاربرد در صنعت چاپ میباشند که البته لازم به ذکر است که اگر مواد مصنوعی نیز با این پارچه ترکیب شود چاپی بهتر خواهید داشت.

 
انواع جنس پارچه برای چاپ

پارچه های مصنوعی

پارچه های مصنوعی زیادی وجود دارند که بعضی از آن ها اصلا قابل چاپ نیستند و بعضی نیز به خوبی قابل چاپ میباشند و بسیار پرکاربرد هستند.
یکی از پارچه های مصنوعی قابل چاپ که بسیار بسیار پرکابرد میباشد پارچه پلی استر است. این پارچه در چاپ سابلیمیشن و چاپ مستقیم بسیار محبوب میباشد و نه تنها قابل چاپ میباشد بلکه این مواد را به پارچه ای طبیعی نیز اضافه میکنند تا چاپی با کیفیت تر داشته باشند.

کیفیت چاپ بر روی پارچه های نخی چگونه  است؟

پارچه های نخی استفاده های گوناگونی دارند که از محبوب ترین آن ها میتوان به تیشرت ها و شال و روسری اشاره داشت.
اگر قصد داشته باشید روی تیشرت های نخی چاپ بزنید، روشی به اسم چاپ DTF وجود دارد که با کیفیت بسیار عالی بر روی تیشرت چاپ میزند و در بدون نگرانی بابت شستو شو میتوانید از تیشرت طرح دار خود لذت ببرید. در مقابل اگر برای شال و یا روسری بخواهید چاپ بزنید،چاپ سابلیمیشن یکی از بهترین گزینه ها برای این کار میباشد که پس از چاپ جوهر را به طور کامل به خورد پارچه چاپ کرده و در انتها چاپی با کیفیت را خواهید داشت.

بهترین جنس پارچه برای چاپ کدام است؟

همان طور که گفته شد اینکه چه پارچه ای برای شما مناسب میباشد کاملا بستگی به محصول و روش چاپی که قصد دارید بر روی آن چاپ بزنید دارد.
برای مثال اگر میخواهید به روش چاپ سابلیمیشن به روی روتختی ، رومبلی، روسری، پرده و غیره… چاپ بزنید، پارچه هایی مناسب تر میباشد که دارای درصدی مواد پلی استر باشند.
از طرفی اگر شما دستگاه چاپ DTF و یا DTG داشته باشید و میخواهید روی تیشرت چاپ بزنید، پارچه های الیاف طبیعی بسیار مناسب میباشد برای مثال پراچه های نخی و پارچه های پنبه ای.

انواع جنس پارچه برای چاپ
جمع بندی

در این مقاله به طور کلی درباره انواع پارچه های قابل چاپ توضیح داده شد. با این حال همان طور که گفته شد انتخاب پارچه یکی از اصلی ترین معیار ها برای داشتن چاپی مناسب میباشد که ما به شما پیشنهاد میکنیم که انتخاب پارچه و یا خدمات چاپ پارچه خود را به متخصیص در این عرصه بسپارید.
شرکت پی بی چاپ یکی از بزرگ ترین چاپ خانه ها در ایران میباشد که خدمات چاپ پارچه را انجام میدهد.
شما میتوانید جهت مشاوره و یا سفارش خدمات چاپ با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس شرکت:56572778-021

شماره تماس: 09123090941  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *